Od amatora do profesjonalisty

Wpis

poniedziałek, 01 lipca 2013

Igła i nitka

Drogie Panie dziś na przekór wszystkim najnowszym kolekcjom i ciągłym wyprzedażom postanowiłam Wam zaprezentować drugą swoją pasję. Oprócz śledzenia nadchodzących trendów i wymyślania modnych stylizacji uwielbiam także szycie i projektowanie. 

W dzisiejszych czasach zawód ten nie jest już tak popularny jak kiedyś, dawniej nasze babki i matki nie miały większego wyboru tylko same musiały sobie szyć ubrania. Ja do dnia dzisiejszego pamiętam jak w domu mojej babci stała przedwojenna maszyna do szycia, miała ona przepiękne metalowe nogi i był to prawdziwy przedmiot z duszą. Moja mama także zajmowała się szyciem, wszystkie jej koleżanki i sąsiadki bardzo często nas odwiedzały w celu dokonania jakichś poprawek na spódnicach, spodniach i żakietach. W naszym domu zbierało się taką gazetę jak „Burda” to dzięki niej właśnie nauczyłam się szyć. Na początku szło mi to trochę opornie i bardzo szybko się do tego zniechęciłam. Jednak po latach ponownie odkryłam w sobie to zamiłowanie i dziś jestem dumna z tego faktu, że sama potrafię sobie uszyć modną spódniczkę. Często przerabiam też gotowe stroje, zwężam nogawki i skracam rękawy albo do prostej i luźnej sukienki dodaje kilka zaszewek.

 Poza szyciem na maszynie interesuje się także szydełkowaniem. Na pewno każda z was zwróciła uwagę na bardzo modne ostatnio szydełkowe kołnierzyki. Można je nosić w zasadzie do każdej bluzki i sukienki. Ja także postanowiłam zrobić sobie taki kołnierzyk, na razie jest faza planowana, ale mam nadzieję, że wszystko mi się uda. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
haftytinki
Czas publikacji:
poniedziałek, 01 lipca 2013 17:26

Polecane wpisy

  • Jak kupić sobie coś ładnego?

    Czasami jest tak, że jedna rzecz nam się "rzuci w oko" i koniecznie chcemy ją mieć. Ale innym razem możemy mieć ogromny problem z wybraniem czegoś ładnego. Prze

  • Od jakich wzorów zacząć haftowanie?

    Jeżeli szukasz jakieś ciekawego zajęcia na jesienne i zimowe wieczory, jeśli do tego chciałabyś połączyć to zajęcie z pasją jaką jest moda to polecam Ci haftowa

Komentarze

Dodaj komentarz

  • lilianka000 napisał(a) komentarz datowany na 2016/10/09 16:46:43:

    Dzisiaj szycie i projektowanie jest raczej sztuką. Kiedyś koniecznością niestety. Ale uważam, że umiejętność szycia i dzisiaj by się każdej z pań przydała. Tyle co się słyszy narzekań na ceny w sklepach i kiepska jakość ubrań, a tak można sobie samemu uszyć, wychodzi taniej i można mieć w szafie co tylko się zapragnie. Co do projektowania to podobnie jak Ty też kombinuję po swojemu. Nie wiem na ile korzystasz z książek przy projektowaniu, ale ja mam jedną podstawową, która daje mi wiele praktycznych wskazówek jak projektować. To "Moda. Podręcznik projektanta", bardzo pomocna. Tutaj masz szczegółowy opis: www.galerialucznik.pl/MODA_podrecznik_projektanta wg mnie warto zainwestować :)

Dodaj komentarz

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa