Od amatora do profesjonalisty

Wpis

środa, 14 sierpnia 2013

Od jakich wzorów zacząć haftowanie?

Jeżeli szukasz jakieś ciekawego zajęcia na jesienne i zimowe wieczory, jeśli do tego chciałabyś połączyć to zajęcie z pasją jaką jest moda to polecam Ci haftowanie. Wbrew pozorom nie jest to zadanie tylko dla starych ciotek, wyszywanie jest w ostatnim czasie bardzo modne a do tego można jeszcze na tym zarobić trochę grosza.


Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, jeśli trudność sprawa Ci nawet przyszywanie guzika to radzę Ci zacząć od czegoś prostego, nie porywaj się z motyką na słońce bo szybko się zniechęcisz. Na początek oswój się z igłą i z nitką, weź na przykład jakiś kawałek białego materiału i spróbuj coś wyszyć. Nie musi to być żaden wzór, wystarczy tylko że będziesz starała się zachować równą linię, nie martw się także techniką, po prostu przyzwyczaj się do igły. Jeżeli ten pierwszy krok będziesz miała już za sobą to teraz idź do najbliższego kiosku i kup specjalną gazetę, która nauczy Cię techniki.

W takiej gazecie będziesz miała od razu nici oraz materiał razem z wydrukowanym wzorem, dzięki temu szybko opanujesz haftowanie. Jeżeli będziesz chciała wyszyć jakiś obrazek to posługuj się techniką krzyżykową a jeśli chcesz wyhaftować małą serwetkę to zrób to haftem Rechelieu. Nie patrz na zegarek bo nie czas tutaj się liczy tylko Twoja przyjemność i wprawa jakąś z pewnością szybko osiągniesz.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
haftytinki
Czas publikacji:
środa, 14 sierpnia 2013 16:10

Polecane wpisy

  • Igła i nitka

    Drogie Panie dziś na przekór wszystkim najnowszym kolekcjom i ciągłym wyprzedażom postanowiłam Wam zaprezentować drugą swoją pasję. Oprócz śledzenia nadchodzący

  • Czy przedmioty ręcznie robione są wartościowe?

    Dzisiejszy świat otacza nas mnóstwem nowoczesnych przedmiotów. Lubimy modne ubrania pochodzące z najnowszych kolekcji, jesteśmy gadżeciażami i kupujemy wszelkie

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa