Od amatora do profesjonalisty

Wpisy

 • poniedziałek, 01 lipca 2013
  • Decupage i Wire-wrapping

   Jeżeli jesteś osobą kreatywną, jeśli lubisz modne dodatki nie tylko w strojach, ale także w Twoim domu to polecam Ci technikę Decoupagge. Krótko mówiąc jest to bardzo prosty sposób na odświeżenie wyglądu mebli, szkła, tkanin i ceramiki. Technika ta polega na przyklejaniu na gładkiej powierzchni wycinków z gazet, papieru i serwetek, im więcej mamy wyciętych wzorów i kolorów tym dla nas lepiej. Na tak przyklejone elementy nakłada się kilka warstw lakieru po to aby powierzchnia stała się twarda i jednolita. Technika Decoupagge jest bardzo popularna w różnych krajach Europy, dzięki niej można tchnąć nowe życie w nieużywane talerze, wazony, krzesła i meble. Różnorodność materiałów jakie można pokryć tą techniką jest naprawdę ogromna. Warto jest poświęcić trochę czasu i przygotować niepowtarzalne dodatki, które będą zdobiły nasze wnętrza.

   Drugą metodą jaką Ci dziśproponuje jest Wire Wrapping, cóż to takiego? Jeżeli będziemy chcieli dosłownie przetłumaczyć te dwa słowa to wyjdzie nam owijanie druta. I to jest właśnie specjalna technika dzięki, której będziemy mogli stworzyć niepowtarzalną biżuterię. Potrzebny nam będzie do tego srebrny, złoty lub miedziany drut. Druty są bardzo wdzięcznym materiałem, możemy je wyginać w dowolny sposób a to tworzy naprawdę indywidualne projekty. Technika Wire Wrapping pozwala nam nie tylko na wykorzystywanie samego drutu, do takiej biżuterii możemy wykorzystywać także różnego rodzaju kamienie. Od naszej inwencji zależy tylko jak będziemy projektować taką biżuterię. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   haftytinki
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 lipca 2013 17:29
  • Igła i nitka

   Drogie Panie dziś na przekór wszystkim najnowszym kolekcjom i ciągłym wyprzedażom postanowiłam Wam zaprezentować drugą swoją pasję. Oprócz śledzenia nadchodzących trendów i wymyślania modnych stylizacji uwielbiam także szycie i projektowanie. 

   W dzisiejszych czasach zawód ten nie jest już tak popularny jak kiedyś, dawniej nasze babki i matki nie miały większego wyboru tylko same musiały sobie szyć ubrania. Ja do dnia dzisiejszego pamiętam jak w domu mojej babci stała przedwojenna maszyna do szycia, miała ona przepiękne metalowe nogi i był to prawdziwy przedmiot z duszą. Moja mama także zajmowała się szyciem, wszystkie jej koleżanki i sąsiadki bardzo często nas odwiedzały w celu dokonania jakichś poprawek na spódnicach, spodniach i żakietach. W naszym domu zbierało się taką gazetę jak „Burda” to dzięki niej właśnie nauczyłam się szyć. Na początku szło mi to trochę opornie i bardzo szybko się do tego zniechęciłam. Jednak po latach ponownie odkryłam w sobie to zamiłowanie i dziś jestem dumna z tego faktu, że sama potrafię sobie uszyć modną spódniczkę. Często przerabiam też gotowe stroje, zwężam nogawki i skracam rękawy albo do prostej i luźnej sukienki dodaje kilka zaszewek.

    Poza szyciem na maszynie interesuje się także szydełkowaniem. Na pewno każda z was zwróciła uwagę na bardzo modne ostatnio szydełkowe kołnierzyki. Można je nosić w zasadzie do każdej bluzki i sukienki. Ja także postanowiłam zrobić sobie taki kołnierzyk, na razie jest faza planowana, ale mam nadzieję, że wszystko mi się uda. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Igła i nitka”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   haftytinki
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 lipca 2013 17:26
  • Czy przedmioty ręcznie robione są wartościowe?

   Dzisiejszy świat otacza nas mnóstwem nowoczesnych przedmiotów. Lubimy modne ubrania pochodzące z najnowszych kolekcji, jesteśmy gadżeciażami i kupujemy wszelkie nowinki techniczne. 

   Kiedy jednak bliżej przyjrzymy się tym przedmiotom, to ich wartość sentymentalna jest naprawdę niewielka. A co byście powiedzieli na prawdziwe przedmioty z duszą?

   Ja osobiście jestem ogromną fanką takich rzeczy, chociaż sama nie do końca mam talent w szyciu i projektowaniu to uwielbiam ubrania własnego projektu. Nosząc takie ciuchy mogę mieć pewność, że druga taka kreacja się nie powtórzy. Rzeczy ręcznie robione są naprawdę unikatowe i bardzo wartościowe. Chociaż świat gna do przodu to od kilku lat można zauważyć wyraźne zainteresowanie wszystkimi rękodziełami. Na aukcjach internetowych jest prawdziwe zatrzęsienie, sprzedawcy oferują nam biżuterię, ubrania, dodatki a także ceramikę, obrusy i haftowane serwetki. Trzeba także dodać, że taki wyszywany obrus czy ręczna szydełkowo robiona serwetka wcale nie należą do najtańszych. 

   Wbrew pozorom wyrobem takich przedmiotów nie zajmują się tylko i wyłącznie panie w starszym wieku. Mnóstwo młodych kobiet także zaraziło się tą pasją. Jest to nie tylko wciągające, ale przede wszystkim uspokajające i relaksujące zajęcie. Moim zdaniem wszystkie ręcznie robione przedmioty są bardzo wartościowe, każdy kto je wykonuje wkłada w nie całe serce a to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   haftytinki
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 lipca 2013 17:25

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa